VYPLATÍ SE REPASOVAT?

Nejčastější otázka od našich zákazníků!

Odpověď je jednoduchá. Repasovat se vyplatí, ale jen výrobky kvalitní a značkové. Pokud máte jakékoliv aku nářadí a již nelze sehnat aku baterii novou, tento problém vyřeší repase aku baterie.

Mezi nejčastěji repasované baterie patří MAKITA, NAREX, PROTOOL, BOSCH, FESTOOL, METABO, DEWALT, atd. V některých případech můžete ušetřit až 50% nákladu oproti koupi nové baterie.

 narex.jpg  bosch.gif Cimac-Quincaillerie-Logo-MAKITA1.png dewalt.gif

Repasování se nevyplácí u levných bezejmených sad, které většinou pocházejí z supermaketů. Životnost těchto sad je velmi malá, důvodem jsou nekvalitní monočlánky a většinou i chybějící tepelná ochrana baterie.

 

JAKÁ JE KVALITA A ZÁRUKA?

Naše firma využívá monočlánků několika výrobců. Je jen na zákazníkovi jakého výrobce zvolí, vzhledem ke způsobu používání akunářadí.

 

 • HOBBY AKUNÁŘADÍ - Pro "hobby" nářadí a nářadí, které je používáno ke "kutilství" a drobné práci nabízíme levnější monočlánky od výrobce GP batteries.

 gp%20logo.png

 • PROFESIONÁLNÍ AKUNÁŘADÍ - Pro profesionální akunuřádí, které je denně používané k náročné práci nabízíme monočlánky SANYO a PANASONIC. Vyznačují se zejména dlouhou životností a vydrží mnoho nabíjecích a vybíjecích cyklů.

Panasonic_Sanyo.jpg

ZÁRUKA NA REPASE

Záruka na repasované baterie je zcela stejná, jako u baterií nových.

Záruka na baterii je 24 měsíců a 6 měsíců na životnost baterie.

 

V ČEM SPOČÍVÁ REPASE?

logo%20recykl.gif

Vaší nové baterii po nějaké době dojde životnost, její výdrž a kapacita klesá.

Repase dokáže životnost baterie prodloužit na dlouhou dobu.

Původní baterii otevřeme a vyměníme původní, staré články za nové. Používáme kvalitních článku SANYO, PANASONIC a GP.

 

Díky repase staré baterie můžte ušetřit až 50% nákladů oproti nákupu nové baterie.VÝHODY REPASOVÁNÍ

Repasování baterií přináší mnoho výhod, které vám nové bateri nenabídnou. • ZÁRUKA NOVÝCH MONOČLÁNKŮ

Protože repasujeme monoho baterií denně používáme monočlánky, které jsou zcela nové. Znamená to, že monočlánky k nám přišly rovnou od výrobce. Kdybyste si chtěli koupit baterii novou, nemáte jistotou jak je baterie ve skutečnosti stará a jak dlouho ležela ve velkoobchodě a maloobchodě skladem. Prodejci ji také často nabízejí se slevou v doprodeji a to znamená, že baterie je několik let ve skladu a potřebují se jí zbavit.

 • ÚSPORA AŽ 50%

Úspora je největší výhodou repasování baterií. U značkových baterií je úspora až 50% oproti nové originální baterii. A v některých případech i větší.

 • NAVÝŠENÍ KAPACITY

S repasováním baterie si můžete zvýšit i kapacitu baterie. Například z původní baterie s 1,6Ah lze po repasování udělat až 2,5Ah nebo i 3000mAh NiMH. Velikost baterie zůstává, prodlouží se jen doba po kterou může akunářadí fungovat a doba nabíjení. Téměř vždy naši zákaníci využívají zvýšení kapacity.

 • EKOLOGIE

Poslední výhodou, kterou je nutno zmínit je ekologe. Repasováním znovu využijete něco co může ještě několikrát posloužit svému účelu. Repasovat baterii lze totiž téměř do nekonečna. Zůstává jen původni kryt baterie. Staré monočlánky za vás zdarma ekologicky zlikvidujeme.

JAKÝ JE POSTUP REPASE? 

 • ZÁKAZNÍK DODÁ STAROU BATERII

Baterii lze doručit osobně nebo zaslat na adresu naší prodejny:

Zdeněk Brada, Sušilova 1347, 76824 Hulín

 

 • BATERII OTEVŘEME A VYJMEME STARÉ ČLÁNKY

 

 • VLOŽÍME NOVOU BATERIOVOU SESTAVU

Použity jsou nové monočlánky Panasonic, Sanyo nebo GP. Na nové sestavě jsou použity tepelné pojistky a termistory, které chrání proti přehřátí baterie.

     aku1.png   aku2.png   aku3.png   aku4.png

 • TEST

Na požádání můžeme provést prvotní zátěžový test, na kterém se přesně dozvíte jakou aktuální kapacitu baterie má. K testu používáme německý analyzátor A36.

 

 • PŘEDÁNÍ ZÁKAZNÍKOVI

Baterii lze převzít osobně na naší prodejně, nebo Vám ji můžeme poslat na dobírku Českou poštou.

 

TECHNOLOGIE A VYBAVENÍ

 

Repasovat baterie nemůže každý. Při repasování je třeba patřičné vybavení a zkušenosti.

 •  BODOVANÉ SPOJE – K propojení monočlánků využíváme bodovací svářečky. Baterie se nesmí letovat cínem. Dochází při tom k zahřívání a poškození monočlánku.
 • MATERIÁL – Jednotlivé monočlánky jsou propojeny niklovým plechem, který má nízký odpor. Používáme tak stejné materiály jako jsou v originálních bateriích.

 • LEPENÉ BATERIE – Ne všechny baterie mají šruby, díky kterým lze baterii snadno otevřít. Hlavně Makita používá lepených baterií. Tyto baterie šetrně rozřízneme a takto vytvořený spoj lepíme speciálním lepidlem pro pevné plasty.

 • TESTOVÁNÍ – Pro testování baterií používáme německý tester a analyzátor A36.


Sledujte nás na Facebooku